Kapat
Oyunlar 804 görüntülenme 1

Ne Olursa Olsun Asla Eskimeyecek Olan 4 Oyun!

Asla Beynimizden Silemeyeceğimiz O Güzel Günlere Ait Oyunlar!

Selam Gear4Game Ailesi! Bugün sizler için ne olursa olsun Asla eskimeyecek olan 4 oyuna bakarak anılarımızı coşturacağız! Ne de olsa koskoca bir nesil bu oyunlarla büyüdü. Dilerseniz direkt başlayalım.

4. Call of Duty 4 : Modern Warfare

Aslında benim dahi Call of Duty’i ilk sevmeye başladığım zamanlardı, az çok aklımda kalıyor da koskoca tüplü bir monitörle oynardık internet kafede. Philips’in kafamızın tamamını kaplayan koca kulaklıklarıyla mekanik olmayan ama çekiç gibi ses çıkaran o A4Tech klavyelerle oynadığımızı hatırlarım. 5 Kasım 2007’de ilk çıktığında okuldan çıkar çıkmaz internet kafeye giderek arkadaşlarımızla LAN ile bağlanarak oynamayı deniyorduk. Kesinlikle Call of Duty serisinin unutulmaz oyunlarından birisidir Call of Duty 4 : Modern Warfare.

3. Grand Theft Auto Vice City

Halen küçüklerimizin oynadığını görüyorum arada ve kendi kendime diyorum ki “Vay anasını be!”. GTA Vice City gerçekten serinin en unutulmaz oyunu diyebilirim. (San Andreas ile kapışır belki tamam..) Oyunu bir süre oynayamamıştım daha bilgisayarda yeni yeni oyunlara alışıyordum ki ne yapayım yani.. Neyse ki ağabeyimin de yardımlarıyla oyunun püf noktalarını çözüp bitirmiştim, tabii bu sırada evimize de bilgisayar yeni alınmıştı her oyunu sıkıntısız açardı. Saatlerce hiç durmadan oynadığımı hatırlarım GTA Vice City’i 27 Ekim 2002’de Rockstar Games tarafından piyasaya sunulan GTA Vice City tam 6 dalda BAFTA Ödülü kazanmıştı.

2. World of Warcraft

World of Warcraft… Bu oyuna gerçekten kelimeler kifayetsiz, ne desek az kalır. Bizim neslimizin ardından halende kendisini inanılmaz biçimde geliştirerek çok farklı yerlere gelen devasa çevrimiçi oyun. 23 Kasım 2004 tarihinde piyasaya sürülen bu oyunun yapımında tamı tamına 5.250.000 satır kod yazılmış. (Uzay Mekiklerinde dahi 400.000 satır olduğunu düşünürsek bu bir hayli fazla bir sayı!) Blizzard Entertainment yaptığı en büyük projelerden birisi olan World of Warcraft ile inanılmaz ödüller almıştır ve sağlamda para kaldırmıştır.. 🙂

1. Metin 2

İronik bir başlık oldu aslında ama bir sürü soğuk espriye de konu olan Türkler yaptı bu oyunu dediğimiz MMORPG yani yine kitlesel olarak dev bir oyuncu kitlesine sahip çevirimiçi oyun. Metin 2, Ymir Entertainment tarafından 2005 yılında Güney Kore’de yayınlandı. İlk çıktığı andan itibaren yoğun ilgi altında olan oyunda hesap satışları ile gerçekten çok uçuk rakamlarda ticaretler bile oldu. Şu anda ise Gameforge yayıncılığında ve Webzen geliştiriciliği altında halen yayın hayatına devam eden dev MMORPG Metin 2 Türkiye’de de gerçekten yoğun bir ilgiyle oynandı. En bilinen oyunculardan birisi olan EdiLee’yi de çoğu Türk bilgisayar oyuncusu bilir.

Sonuç

Sonuca bakarsak tabii herhangi bir karşılaştırma yapmadık burada ki zaten de belirtemediğimiz bir sürü oyun oldu. (Knight Online, Half Life vb.) Burada herhangi bir sıralama yapmadık sonuçta sadece maziye şöyle kısa bir göz gezdirdik. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere! Lütfen yazımızı beğenmeyi ve yorum yapmayı unutmayın!

“Ne Olursa Olsun Asla Eskimeyecek Olan 4 Oyun!” üzerine 1 yorum

  1. Serhat dedi ki:

    Mt2 Nin Eskimeyeceği Aşikar Ya Az Vakit Öldürmedik Ama Baya Eğlenceliydi Be

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir