MIUI 10 Güncellemesinin Dikkat Çeken Özellikleri

0
2.155 görüntülenme

Merhaba, Gear4game ailesi bir önceki yazımızda belirtmiş olduğumuz telefon ve tabletlerin alacağı güncelleme olan MIUI 10 güncellemesinin özelliklerine gelin hep beraber bakalım.

Öncelikle MIUI 9‘dan itibaren yaptığı güncellemeler ile telefonlarını hızlandırmak ve pil ömrünü arttırmak için elinden geleni yapmaya çalışan; Xiaomi, MIUI 10 güncellemesine dair bazı bilgiler duyduk ve bunları size arttırma isteği duyduk.

Xiaomi‘nin kurucularından olan aynı zamanda da MIUI bölümünün başında olan Hong Feng, Çin’de bir etkinlikte konuştu. Bu etkinlikte ise şu ifadeleri kullandı; MIUI 10 güncellemesi ile yani bir daha ki en büyük güncelleme ile yapay zeka ve makine öğrenimi özelliklerinin üzerinde durulacağını belirtti.

 

Xiaomi’nin bu kararı almasının sebebini ise diğer telefon markalarına rakip olabilmek için. Çünkü Huawei ve Apple başta olmak üzere telefonlarında yapay zekayı kullanmayı arttırdı. Ancak Xiaomi bu telefon markalarından biraz daha geride kaldı. Ancak yine de Xiaomi firmasının bununda üstünden geleceğini düşünüyorum. Sonuçta yeni bir firma olmasına rağmen (ortalama 8 yıllık) diğer telefon markalarına rakip oldu diyebiliriz. Ve birçok başarıya da imza attı. Örneğin; 58 saniye de stoklarını bitirmesi gibi (detaylı bilgi için tıklayınız)

 

Feng bir açıklamada ise MIUI kullanımını arttırmak istediğini belirtmişti. Şu anda dünya üzerinde yaklaşık 280 milyon MIUI kullanıcısı bulunmakta ve bunların yaklaşık yüzde 20’si Çin dışında olduğu söyleniliyor.

Bu yazımızı da burada sonlandırmak istiyorum. Değerlendirmeleriniz için yorum yapmayı unutmayınız. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere hoş çakalın.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin