Kapat
Ekipman İncelemeleri 1.016 görüntülenme 0

Logitech’in kablosuz bombası G603 ve G613 tanıtıldı.

Bugün piyasaya sürülen fare ve klavye hem Lightspeed ibaresini barındırırken, hem de kablosuz özelliği bulunduruyor. Çoğu zaman kablosuz teknolojisi gecikmeyi olabildikçe azaltmakla ilgilenen bir oyuncunun ilgisini çekmez ; fakat Logitech bu ekipmanların üretiminde kullanılan Lightspeed teknolojisinin kablolu, kablosuz arasında ki gecikme farkını hissettirmeyeceği garantisini veriyor. Şunu belirtmek isterim ki iki ekipmanda da ışıklandırma maalesef bulunmamakta.
Yeni bir sensörle donatılmış olarak gelen Logitech G603’ün sensörünü ilk önce Logitech “HERO” veya High Efficiency Rated Optical (Yüksek verimlilik hedefleyen optik) sensör olarak adlandırdı. HERO sensörü hassaslık ve verimlilik arasında bir denge oluşturmayı hedefliyor ve 12.000 DPI’de farede ivme olmadan yüksek performans sunuyor.Geçmiş sensörlerin güç veriminden 10 kat daha iyi verim almasına olanak sağlıyor.Daha önce bahsettiğim Lightspeed teknolojisi ile Logitech, G603’ün birçok kablolu fareyi aşan 500 saatten fazla pil ömrü ve dayanıklılık sunuyor. Bu farenin gecikmesi konusunda oldukça etkileyici iddialar var, Lightspeed’in bütün iddiaları gerçekleştirdiği varsayalındığın da G603 gerçekten kablolu farelerle performans açısından rekabet edebilecek durumda.
Aynı Lightspeed teknolojisi Logitech G613 kablosuz mekanik klavyede bulunuyor. Yakın zamanda gördüğümüz Logitech G mekanik klavyelerinin hepsinde olduğu gibi, bu klavyede de Logitech’in kendi Romer-G anahtarlarıyla donatılmış olarak geliyor. Logitech, G613’de iki AA verimliliğinde ki pil barındırıyor. G613 kablosuz mekanik klavyemiz 1ms raporlama hızı ve 18 aya kadar varan pil ömrüyle birlikte raflarda yerini alıyor.
Logitech, bu yeni iki oyuncu ekipmanını tamamlamak için hem G613 hem de G603 için yeterli alan sunan ekstra büyük bir mousepad olan G840’ı duyurdu. Ayın bitiminden önce klavye ve fare dünya çapında tekno marketler tarafından satışa sunulacak ve G603 69.99 dolara, G613 ise 149.99 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak. G840 mousepad ise Eylül ayında perakendecilere ulaşacak ve 49.99 dolar değerinde olucak.

Kaynak:https://goo.gl/nXnRqm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir