Kapat
Mobil 922 görüntülenme 0

İşte Yeni IPhone’ların İsimleri!

Teknoloji dünyasının en büyük markalarından ve en yüksek değere sahip olanlardan biri olan Apple, yakın zamanda yeni bir veya birkaç telefon tanıtmaya hazırlanırken yeni telefonların ismi ortaya çıktı.

 

Gündem son zamanlarda yeni IPhone ile ilgili bilgilerle çalkanıyor. Kısa zaman önce yeni IPhone ile ilgili bilgiler sızıntılardan ortaya çıkıyordu. Resmi bir açıklama olmamasına rağmen IPhone’un büyük çoğunluğuyla ilgili bilgiler ortaya çıkmıştı. Sızıntılardan ve yayınlanan bazı resimlerden elde ettiğimiz bilgiler ile IPhone’un nasıl olacağı hakkında büyük bir bilgiye sahip olmuştuk. Yeni IPhone’un duyurulmasına çok az zaman kalmasına rağmen yeni sızıntılarla bilgiler gelmeye devam ediyor.

 

Bir süre önce ise Yeni IPhone’un isminin farklı olabileceği ortaya çıkmış, 2 farklı ismin bulunduğu düşünülmüştü.Bu iki isimden biri olan IPhone 8’i çoğumuz tahmin ederken birden Iphone X ismi ortaya çıktı ve bu konu üzerinde tartışmalar arttı. Birden fazla isim olabileceği düşüncesiyle bir seferde birden fazla telefon tanıtılabileceği de düşünülmeye başlanmıştı.

 

Piyasayı takip eden herkes Apple’ın tek bir IPhone modeli çıkaracağını düşünüyordu. Ancak Apple’ın son yapılan sızıntıdan edindiğimiz bilgilere göre 3 telefon çıkaracağı anlaşıldı. İsim konusundaki tartışmaları da bu sızıntı sonlandırdı. Edinilen bilgiye göre tanıtılacak IPhone modelleri IPhone 8, 8 Plus ve X.

 

Apple geliştiricisi Steven Trougton-Smith’in yazılım detaylarını incelemesiyle ortaya çıkan model isimleri piyasadaki herkesin ilgisini tamamen üzerine çekmeyi başardı. Yazılımın kodları arasında bulduğu IPhone isimlerini Twitter üzerinden paylaştı.

 

Bu bilgilere göre Apple, S modellerini çıkarmadan diğer üst modele geçiyor. Bu bilgiler Apple tarafından doğrulanmasa da büyük bir doğruluk payı var. Çünkü bunlar direkt olarak yazılım içinde bulunuyor.

 

Kısaca Apple 10. yılında düzenleyeceği bu büyük lansmanda 3 model tanıtacak. Bunlar IPhone 8, 8 Plus ve X olacak. IPhone X, 10 yıla özel olarak çıkartılan Apple modeli olacak. Diğerleri ise seriye devam eden telefonlar olacak.

 

Tanıtıma bu kadar az zaman kalmışken bu bilgilerin ortaya çıkması herkesi şaşırttı. Apple’ın bundan sonra istese de bir değişiklik yapacak zamanı yok. Yani büyük olasılıkla bu bilgiler doğru çıkacak. Ama neler olacağını bilemeyiz. Büyük lansman ile birlikte hepsini öğreneceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir