Kapat
Mobil 1.337 görüntülenme 0

iPhone X’in Türkiye Fiyatı Apple Tarafından Açıklandı!

Uzun zamandır merakla beklenen ve üzerinde birçok tahmin bulunan Apple’ın son amiral gemisi iPhone X’in Türkiye Fiyatı sonunda belli oldu.

Çıkış yapmasından 1 yıl önce bile dedikoduları başlayan ve piyasada büyük bir merak uyandıran iPhone X, çıkışıyla da milyonların ilgisini çekmişti. iPhone 8 olarak beklenirken bir anda gelen haberlerle Apple’ın 10. Yıl özel olarak tasarladığı telefon olarak tanıtılmıştı.

iPhone X’in özelliklerini buradan okuyabilirsiniz.

Özellikle çerçevesiz ekranı ile ilgiyi üzerine toplayan iPhone X, bunun yanında çok güçlü işlemcisi ile de farkını göstermişti. iPhone 8 ve 8 Plus’ın hiç değişmeyen tasarımını gölgede bırakan iPhone X’in de bazı eksi yönleri vardı. Özellikle üstteki çentik kullanıcıların çoğu tarafından beğenilmemişti. Ayrıca bazı uygulamalar bu ekrana uymuyor ve kenarlarda siyah boşluklar kalmasına neden oluyordu.

Buna rağmen iPhone X, çok yüksek satış sayılarıyla çoğunluk tarafından beğenildiğini kanıtladı. Henüz ülkemizde resmi satış fiyatı belli olmayan iPhone X’un ABD üzerinde satış fiyatı 999 Dolar olarak belirlenmişti. Bu fiyat bile çok yüksek iken Türkiye üzerinde satış fiyatının çok yüksek olması bekleniyor ve bu konuda tahminler yapılıyordu.

İlk fiyat açıklamasını Türkiye’de Vatan Bilgisayar yapmıştı. Ancak resmi satış fiyatı Apple tarafından belirlenmemişti. Sonunda Apple internet sitesinde iPhone X’in satış fiyatını açıkladı.

Apple iPhone X 64 GB modeli için başlangıç fiyatı 6099 TL olarak belirlendi. Bu fiyat bile oldukça yüksek iken diğer bir model olan iPhone X 256 GB modeli için ise 6899 TL ödemeniz gerekiyor. 

iPhone 8 ve 8 Plus’a göre oldukça yüksek olan bu fiyatın bu şekilde olması zaten beklenen bir durumdu. Yine de bu kadar yüksek fiyatlar kullanıcıları bir miktar şaşırtmayı başardı. Özellikle 256 GB modelin 6899 TL olması en çok dikkat çeken noktalardan biri.

iPhone X bu fiyatla birlikte son yıllara satışa sunulan ve seri üretimi gerçekleştirilen en pahalı akıllı telefon oldu. Bu fiyatla Türkiye’de çok fazla tın alınmayacak gibi görünüyor. Ancak yine de satın alan binlerce kişi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir