Kapat
Rehber 1.499 görüntülenme 1

iPhone Kullanıcıları için İpuçları!

iPhone Kullanıcıları için İpuçları!

iPhone, kullanıcılarının bazılarının bildiği bazılarının ise bilmediği, kullanıcıların çok işine yarayacak özellikleri içinde bulunduruyor. Gelin hep beraber bu özelliklerin neler olduğuna göz atalım.

Kullanıcılar mesajlaşmayı tanıdıkları ile çeşitli bilgiler vermek için kullanmaktadır. Fakat mesaj ile ilgili bazı bilgileri bilmemektedir. Mesela mesajın okunup olunmaması gibi. Bu gibi durumlar gerçekten de bizim için merak konusu olabilir. Bunun için de iMessage uygulamasını indirip, okundu mesajlarını göster seçeneğini açmak yeterli olacaktır.

Örneğin iPhone kullanıcıları internet üzerinde dolaşırken bir resim veya fotoğraf gördü bunu kaydetmek için üzerine basılı tutarak kaydetmek mümkündür.

Bazen telefona gelen bildirimleri titreşim modunda iken görmemiz oldukça zordur. Özellikle de telefon cebimizde değilken. Bunun için Ayarlar – Erişilebilirlik-Uyarılar için LED Flaş seçeneğini seçmeniz  yeterli olacaktır.

iPhone telefonumuz ile yazı yazarken silmek isteyebiliriz. Bunu telefonu sağa ve sol tarafa doğru sallamak yazıyı silmemize yarar. Ekran da çıkan geri al seçeneğini seçmek yeterlidir.

 

iPhone telefonumuzu daha hızlı şarj etmek için de uçak moduna alabiliriz. (Bu özellik tüm telefonlar için geçerlidir)

Bazı kullanıcılar uyumadan önce müzik dinlemeyi çok sever. Ancak müzik dinlerken de uyuya kalabilir. Ve müzik boş yere çalıp şarjın bitmesini sağlar. Bu sorun için müziği açtıktan sonra saat uygulamasına gelip sayacı açtıktan sonra Çalmayı Durdur seçeneğini işaretleyin ve bu şekilde otomatik olarak müzik duracaktır.

iPhone telefonumuz ile istediğiniz bir kişi ya da istediğiniz bir bildirim için özel titreşim seçebilirisiniz. Bunun için bu yolu izlemeniz yeterli olacaktır; Ayarlar-Sesler-Zil Tonu-Titreşim ve Yeni Titreşim Yarat seçeneğini seçerek kişiye göre titreşim ayarlayabilirsiniz.

 

Umarım bu yazı işinize yaramıştır. Yeni yazılardan haberdar olmak için abone olmanız yeterli olacaktır. Değerlendirme ve görüşleriniz için de yorum atmayı unutmayınız. Bir daha ki yazımızda görüşmek dileğiyle hoş çakalın.

“iPhone Kullanıcıları için İpuçları!” üzerine 1 yorum

  1. Ali Can dedi ki:

    Teşekkürler telefonumun bilmediğim özellikleri varmış 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir