İnternet ekonomisi hakkında bilgiler ( bilgisayar parçaları neden bu kadar pahalı ? )

0
1.176 görüntülenme

Genel itibari ile hayata yön veren ekonomi hakkında bir yazı paylaşmayı uygun gördük. Peki bilgisayar parçaları neden bu kadar pahalı ?

Öncelikle,her ne kadar oyun dünyası bizi dünyadan ilişkimizi kesermişcesine perde görevi görsede ne yazıkki bazı gerçekler mevcut.

Özellikle meraklısının hayranlıkla takip ettiği siber borsadan söz etmek isterim.Bildiğiniz üzere borsa,ülkede bulunan politik veya siyasi
açıdan özelliklere bağlı kalarak ülke ekonomisini dünya ilişkilerinde simge haline gelmesidir.
Özetle,dünya borsasında döviz kuru açısından mali değerleri yüksek olan ülkeler daha önde gelmekle.Borsa her ne kadar siber dünyada pek
söz hakkı olmasada,kapitalizm yine yayılmayı becermiş ve internet satışından başlayarak kripto paraya kadar gelmiştir.

Kripto para hakkında bilgi vermek gerekirse.
Belli cihaz ve yazılımlar aracılığı ile sibernetik (bi nevi elektronik) ortamda bulunan para birimi diyebilir.

Bu paralar önceleri hiç söz sahibi olmasada,kurucuları ile birlikte dünyada adını duyurmuş ve siber dünyanın dünyaya açılmasında bir rol oynamıştır.
Kripto paraların ve borsaların iniş ve çıkışı elbette biz kullanıcıları etkilemekte.Genelde oyun içi alımlar yapımcı firmanın ülkesine ait para birimi
İle yapılması sonucu ülkeler arası borsa,oyuncunun oyun içi alımlarını arttırmakta veya azaltmaktadır.

Özellikle son günlerde Türkiyede Dolar,Euro gibi para birimlerinin yükselmesi,ülkede bulunan oyun,oyun içi alımlar ve cihazların alım sıklığını azaltmıştır.

Her ne kadar önemli bir şey değilmiş gibi gelsede,sahip olduğunuz hesapların değeri siz farkında olmadan yükseldikçe,siber korsanların hedefi haline gelmektesiniz.
Bu açıdan,Kripto para ve borsa artışı sizide etkilemekte.

Bildiğiniz üzere oyuncunun oyun içi alım ve satımları sonucu genç bireylere girişimcilik özelliği gösteren oyunlar,aynı şekilde borsa veya döviz kurlarından anlamayan
Gençlerden dolayı bireysel bir kayıp niteliği taşır.
Bu nedenle siber alemde bile kapitalizmin parmağı sonucu oluşacak hatalardan sorumlu tutulduğunuzdan,mali açıdan attığınız her adıma dikkat etmeniz gerektiğinide unutmayın.


Günden güne artan teknoloji ihtiyacı neticesinde oluşan ekonomik zarar/yararları göz ardı edilmeyecek kadar büyük nitelik taşır.
Yeni nesil teknolojilerin daha pahalı bir hale gelmesindeki en büyük nedenlerden biri olan ihtiyaçların minimuma indirilmesi,birey açısından kazanç sağlamakla birlikte,
İhtiyacınız olan ürünleri iyice düşünmeli ve akıl süzgecinden geçirmelisiniz.

Her ne kadar uzak bir hayalmiş gibi gözüksede kripto paraları yasal yollar ile üretmeniz mümkün iken,sürekli değişen ekonomik dengeden ötürü sahip olmanız gereken kazançlarda
Değişmekte.

Unutmayınızki oyunlardan elde ettiğiniz item ve ürünleri takas ya da mağazalarda satmak gibi girişimcilik gösterebilecek iken,yanlış hesaplanan mali işlerden ötürü zararda uğrayabilirsiniz.
Ürün fiyatının azlığı bize ne kadar cazip gelsede bulunan kalite/değer iklilemesinide unutmayın,bu nedenle her ne kadar ucuz olsa bile alınacak/satılacak şeyin kalitesinede önem vermeliyiz.
Üretilen yeni ürünlerin pahalı olmasının en büyük nedenlerinden biri budur.

Bu nedenle herhangi bir işleme önemsiz derece bakmamanız gerekmekle birlikte,sahip olunan ekonomik bilgiyede önem verin

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin