Fatih Şifre – Fatih Ağına Nasıl Bağlanır? [2020]

2
2.128 görüntülenme

Güncel fatih şifresi nedir? MEB Fatih internet şifresi nedir? 2020 sürekli güncel. Fatih ağına şifreyle hemen bağlanalım.

Eğer sizinde ihtiyacınız olan interneti Fatih ağından almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Fatih ağını kullanmak için güncel fatih şifresine ihtiyacınız olacaktır. Fakat fatih wifi şifresi çoğu zaman değişmekte olduğu ve gizli tutulduğu için fatih internete erişim sağlanamayabiliyor.

Fatih İnternet Şifresi 2020

Fatih ağına bağlanmak için sizlere en güncel şifreleri aşağıda liste halinde veriyoruz. Birden çok fatih şifresi ‘nin olma sebebi okulunuzda bulunan modemlerin farklı model olmasından dolayıdır. Yani aşağıda verdiğimiz güncel fatih şifreleri denenerek wifi ağına bağlanılabilir.

  • Güncel Fatih Şifre: !1qaz2WSX3edc4RFV%56
  • Fatih Şifre 1: F@M2015i#Eb23TC
  • Fatih Şifre 2: f1@2t34ih5
  • Fatih Şifre 3: Fatih.1234
  • Fatih Şifre 4: verdijm@n1453
fatih şifre
fatih şifre

Yukarıda gördüğünüz üzere fatih wifi şifreleri genellikle büyük küçük harf, rakam, özel semboller içermekte bu yüzden eğer tüm fatih şifrelerini denemenize rağmen fatih ağına bağlanamıyorsanız ilk olarak hepsini tekrar denemenizi tavsiye ederiz. Yazacağınız bir büyük harfi unutmanız fatih wifiye bağlanmanıza engel olacaktır.

Fatih Wifi Nasıl Bağlanılır?

Fatih ağına bağlanmak için ilk yapmanız gereken MEB tarafından ücretsiz yayınlanan sertifikaları telefona indirip kurmanız gerekmektedir.

  • http://sertifika.meb.gov.tr/  güncel sertifikayı telefonunuza indirin. (Eğer fatih interneti bilgisayarınızda kullanacaksanız linke tıkladığınızda size windows cihazınız için sertifikanın nasıl yüklenileceği gösterilmekte)
  • Telefonunuzdan sırasıyla “Ayarlar > Wifi ” bölümüne girin burada “f@tih” adlı wifi ağını bulun ve tıklayın.
  • Şifre kısmına yukarıdaki Güncel Fatih Şifre ‘yi girin ve fatih wifi ağına bağlanın. Fatih wifi ağına bağlanmadıysa diğer şifreleri deneyin.

Fatih Wifi IP Adresi Alınıyor Sorunu

Fatih wifi ağına bağlanırken ip adresi alınıyor diyor fakat bağlanmıyorsa bunun en olası nedeni cihazınızda VPN ‘nin açık olmasıdır. VPN ‘yi kapatın, vpn uygulaması kaldırıp telefonu tekrar başlatarak fatih wifi ağına bağlanmayı deneyin. İkinci olası nedeni wifiye çok fazla kişinin bağlanması olabilir.

Nedir bu Fatih Projesi?

Fatih projesi oldukça kapsamlı okullar için hızlı internet altyapıları ve internete bağlanabilen akıllı tahtaları içeren bir projedir. Fatih, “Fırsatları Artırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi” kelimelerin baş harflerinden oluşur. Fatih projesinin öğrencilere sunduğu internet ağına bağlanabilmek için fatih şifresi ‘ne ihtiyacınız olacaktır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin