Kapat
İncelemeler 2.742 görüntülenme 0

Fazla Mı Abartıyoruz ?

La Casa De Papel Şişirilmiş Bir Balon mu? 

 

Uzun süre boyunca planlanan dahice bir banka soygununu ele alan, gerek göndermeler olarak gerek endazeyi kaçırmak deyimi ile anlatacağımız bu durumu sizlerle mercek altına alıyoruz. 

İlk olarak İMDB Puanı 8,8/10 olan dizimiz son dönemlerde oldukça popüler bir dizi olmanın yanında getirdiği abartılar ile birlikte farklı yorumlar ortaya çıkmaya başladı. Peki La Casa De Papel cidden abartılacak kadar güzel bir dizimi sorusuna gelecek olursak bu güzel dizinin gereğinden fazla abartılması söz konusu olabilir. Bu abartıların genel sebebini ise Türk dizilerinin kalitesinden kaynaklı olduğunu düşünmekteyiz. Açıkçası cidden emek verilmiş ve içerisine ufak mesajlar yerleştirilmiş olan dizimiz izleyicilerine bir yandan filmin tadını çıkarırken bir yandan ise düşündürmüyorda değil. Bahsettiğiniz bu ufak detaylar da ne! Dediğinizi duyar gibiyim, filmimizin içine yerleştirilmiş olan felsefi mesajlar içeriyor biraz daha açıklayacak olursak soygunda kullanılan ” Salvador Dali ” maskesinin de seçilmesinin de belirli bir nedeni olmalı değil mi?  

Yaşadığı dönemde toplum içerisinde sürrealist bir ressam olan Salvador Dali filmimizin ana teması ile uyuştuğu için soygunda kullanılan maskeler sürrealizm ‘i temsil etmek amacı taşımaktadır. Dizimizde yer alan Berlin karakteri ise kullandığı kelimeler ise birebir komünizmi temsil etmektedir. Dizide bizi içerisine sürükleyen heyecan dolu dakikalar yaşatan bu soygun açıkçası bu kadar abartılmayı hak ediyor. 

Her ne olursa olsun kişiden kişiye değişen düşünceler sayesinde bazı kişiler tarafından sevilmemesi çok normal. Her ne kadar abartılırsa abartılsın yine de bir göz atmanızı öneririz. Böylesine güzel bir diziyi ise diğer yabancı diziler ile karşılaştırmak son derece yanlış olur.  

Dizinin sürükleyiciliğin ana sebeplerinden biri ise bu soygunun neredeyse kusursuz bir plan olarak hayata geçirilmesi olduğunu düşünüyoruz, ayrıca bunların yanında ise karakterlere son derece adapte olmuş ve cidden rollerinin hakkını verebilen oyuncularıda tebrik etmek gerekir. Sizce bu yapım bir abartımı yoksa bu kadar izleyiciyi hak eden emek verilmiş bir şaheser mi? Yorum kısmında görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Sonuç olarak dizinin abartı olup olmaması kişiden kişiye farklılık gösterebilir fakat izleyicilerinin çoğundan iyi bir geri dönüş alan bu Dizinin kesinlikle izlenmeye değer olduğunun altını bir kez daha çiziyoruz. İyi Seyirler.. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir