Kapat
Rehber 947 görüntülenme 0

Facebook Hesabının Sahibi Ölürse N’olur Hesabını Kim Yönetir ?

Facebook Hesabının Sahibi Vefat Ederse N’olur Hesabını Kim Yönetir ?

Bundan yıllar önce çekmiş olduğumuz fotoğrafları saklamak fotoğraf albümlerini kullanmak da idik. Ama son yıllarda genellikle bu iş için sosyal medyayı kullanmaktayız. Biliyorsunuz ki biri vefat ettiği zaman fotoğraf albümleri ve günlükler o kişinin yadigar gibi olur. Ancak bu durum Facebook üzerinden nasıl olduğunu merak edenlerin olduğunu düşünüyorum. Ve bunun üzerine bu soruyu merak edenlerin sorusunun cevabını alması için yazdık. Umarım ki sorunuzun cevabını alırsınız. İsterseniz sizi daha fazla meraklandırmadan yazımıza geçelim.

Öncelikle belirtmek isteriz ki Afrin Zeytin dalı operasyonunda şehit olan askerlerimizi Allah’tan rahmet diliyoruz, başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına Allah’tan sabır diliyoruz.

Ölünce Facebook Hesabını Kim Yönetecek ?

Hesabınızı bir yere yazıp kaydetmeniz mümkün. Ancak bu çözüm bazı problemleri yanında getirebilir. Örneğin; kredi kartınız hesabınıza kayıtlı olması, özel mesajlarınızın olması gibi.

Unutmamamız gereken bir şey var o da; telefon numaranızı ve e-posta adresinin de yanında bulunması lazım. Çünkü bazı izinler izinler için SMS onayı isteniyor.

Bunun Yerine;

Facebook’un hesap varisi uygulaması ile Facebook sahibi öldükten sonra profil sayfası hesap varisi tarafından güncellenebilecek. Ve bu uygulama ilk başta ABD olamak üzere tüm dünyada kullanılmaya başlanıldı.

Ayarlar menüsünden hesap varisi seçeneğini seçiyoruz. Ve bir kişiyi belirliyoruz. Ve bu kişi sizin hesap varisi’niz oluyor.

Başka bir seçenek de ise hesabın silinmesi bu seçeneği işaretlediğiniz zaman hesabınız seçtiğiniz kişi tarafından siliniyor.

Hesap varisiniz şunları yapamaz :

  •  Hesabınıza giriş yapmak.
  •  Geçmiş gönderileri, fotoğrafları ve zaman tünelinizde paylaşılan diğer şeyleri kaldırmak veya değiştirmek.
  •  Diğer arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajları okumak.
  •  Herhangi bir arkadaşınızı arkadaşlarınızdan çıkarmak.

Hesap varisiniz şunları yapabilir :

  •  Profiliniz için başa tutturulan bir gönderi yazmak (ör. sizin adınıza son bir mesaj paylaşmak veya cenaze merasimi ile ilgili bilgi vermek)
  •  Yeni arkadaşlık isteklerine yanıt vermek (ör. daha sonradan yapılan arkadaşlık istekleri; tanıdıklar , arkadaşlar, aile üyeleri vb.)
  • Profil resminizi ve kapak fotoğrafınızı değiştirmek.
  •  Ayrıca hesap vârisinizin Facebook’ta paylaştığınız şeylerin bir kopyasını indirmesine izin verebilirsiniz. Ancak gelecekte hesap vârislerinin kullanabileceği özelliklere yeni özellikler eklenebilir.

Bu yazımızdan burada sonuna geliyoruz. Diğer makalelerimizden haberdar olmak için abone olmayı ve değerlendirmeleriniz için yorum yapmayı unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir