En Çok Arıza Yapan Telefonlar Hangileri?

0
1.710 görüntülenme

Mobil cihazlar için yayımlanan yeni bir rapor ile beraber en çok arıza yapan telefonlar nelerdir?, en çok arıza yapan telefon markaları hangileri?

Yeni telefon almayı düşünenler için 2017 yılının son çeyreğinde açıklanan verilere göre en çok arıza yapan telefonlar hangileri, en çok arıza yapan telefon markaları nelerdir? Sorularına bizleri pek şaşırtmayan bir cevap ile başlayabiliriz. Bilmeyenin olmadığı bir telefon markası Güney Koreli Samsung en çok arızalı telefonlara sahip.

En çok arıza yapan telefon markaları

en çok arıza yapan telefon markaları
en çok arıza yapan telefon markaları

Açıklanan veride listenin ilk sırasında Samsung marka telefonlar yer almakta. Samsung dünya üzerinde çok büyük satış rakamlarına sahip olduğu için bu sıralamada ilk sırada olabilir. Yüzlerce model üretip bunu milyonlarca satabilen bir firma. Listenin ikinci sırasında Xiaomi üçüncü sırasında ise Motorola yer alıyor. Üçüncüsünü ülkemizde kullanan pek yok endişelenmeyin 😀 En çok arıza yapan telefon markaları listesinde Apple marka telefonların yer almaması ise oldukça dikkat çekici.

En çok arıza yapan telefon modelleri

en çok arıza yapan telefon modelleri
en çok arıza yapan telefon modelleri

En çok arızanın çıktığı telefon modelleri listesinin ilk sırasında Xiaomi markasının Redmi 4 modeli yer almakta. İkinci sırada Motorola G Plus, üçüncü sırada ise Lenova K8 Note yer almakta. Arıza yapan telefon modelleri listesine baktığımızda en çok Samsung modelleri yer alıyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin