Eczanelerden Ücretsiz Maske Alımı İstanbul

0
18.586 görüntülenme

Korona virüsünden korunmak için yaşayan yoğunluk nedeniyle artık eczanelerden ücretsiz maske dağıtılacak. İstanbul eczaneden ücretiz maske alma.

Geçen gün yapılan maske satışı yasağı ardından ptt sitesinde sonrasında edevlet üzerinde yaşanan yoğunluğu azaltmak amacıyla ücretsiz maske dağıtımı artık eczanelerden ve ptt ‘den de yapılacak.

Eczaneler Ücretsiz Maske Dağıtacak

Artık eczaneler ücretsiz maske dağıtacak. ePTTAvm üzerinde çok yoğunluk oluştuğu için isteyen kişiler eczanelerden ücretsiz maske alabilecek. Cerrahi maske almak için sadece tek bir seçeneğiniz olmayacak.

Her birey haftada 5 adet ücretsiz maskeyi eczaneden temin edebilecek. Eczanelerden ücretsiz maske alım sınırı da 20 yaş üstü ve 65 yaş altı olacak. Eczane ücretsiz maske uygulaması başlayacak.

İstanbul Eczane Ücretsiz Maske

Korona sebebiyle satışı artan ve karaborsaya düşen maskelerin satışı geçen günlerde yasaklanmıştı. Eczanelerden ücretsiz maske dağıtımı İstanbul ilinde başlayacak. İstabuldaki eczaneler ücretsiz maske dağıtacak. Sağlık Bakanlığı maskeleri İstanbuldaki eczanelere dağıtacak. 10 günde 5 ücretsiz maske alabilinecek.

Eczaneden ücretsiz maske nasıl alınır?

İstanbul ilinde başlanacak olan uygulama ile diğer illere de uygulanması mümkün olabilir. Birey olarak telefon numaranıza size ait bir kod gelecek bu kodla beraber yakınınızdaki eczaneye gidip bu kodu vererek ücretsiz maskenizi eczanenizden alabileceksiniz. Kısa süre içerisinde İstanbul dışında illerde de ücretsiz maske dağıtımı olur umarım.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin