E-Devlet Bağlantınız Gizli Değil Hatası Çözümü %100

1
24.488 görüntülenme

turkiye.gov.tr yani e-devlete girerken bağlantınız gizli değil hatasının kesin çözümü ilk bizde.

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Nedir?

Bu hatanın anlamı Google’ın sizi güvenli olmayan bir siteye girmenizi engelliyor demek bunu Google Chrome ve İnternet Explorer ‘da da alabilirsiniz. Ama bu hatayı almanız sitenin güvenilir olmadığını tam olarak göstermiyor. Bu hata girdiğiniz sitenin SSL yani güvenlik sertifikasını tanıyamamasından kaynaklanıyor.

Bağlantınız Gizli Değil Hatası Çözümü

Bu yazımızda detaylı bağlantınız gizli değil hata çözümlerini anlatmayacaktır. Lütfen yazının aşağısına ilerlemeden önce belirttiğimiz maddeleri denediğinizden emin olunuz.

  • Yerel ağ bağlantısından dns ‘yi otomatik olarak ayarlayın.
  • Google Chrome : Ayarlar > Gelişmiş > Varsayılan Ayarlar > Sıfırla tıklayın.
  • Sayfayı birkaç defa yenileyin.
  • Ortak bir ağa bağlıysanız hücresel veri kullanarak deneyin.
  • Tarayıcı geçmişini ve önbelleği silin.
  • Ctl+Shift+n ile gizli modda siteyi açmaya çalışın.
  • Bilgisayarınızın saatinin doğru olduğundan emin olun.

Edevlet Bağlantınız Gizli Değil Hatası Çözümü

Online işlemlerinizi yapmak için girdiğiniz e-devlet yani turkiye.gov.tr de “bağlantınız gizli değil” hatasını görebilirsiniz. Ben bu hatanın bu sitede olmasına anlam veremedim fakat sonrasında yaptığım derin araştırmalar sonucunda bunun olası sebebini ve çözümünü buldum.

Turkiye.gov.tr ‘ye (edevlet) girerken bağlantınız gizli değil hatasıyla karşılaştım kullandığım işletim sistemi Windows 7 ‘ydi. Bildiğiniz üzere Microsoft artık Windows 7 ‘ye olan desteğini kesti o yüzden güncelleme almıyor. Son güncellemeleri manuel olarak yapmama rağmen edevlete bağlantınız gizli değil diye giremedim. Alt kısımda bulunan … sitesine ilerle (güvenli değil) yazısına tıklandığında dahi bozuk bir görüntü geliyordu. Şimdi gelelim edevlet bağlantınız gizli değil hatasının çözümüne.

  1. İlk seçeneğimiz bilgisayarınızı Windows 7 üzeri bir sisteme geçirmeniz bu Windows 8 de olabilir Windows 10 ‘da. Eğer bunu yapacak vaktiniz veya imkanınız yoksa ikinci seçeneğimiz tam sizler için.
  2. Kolay yoldan turkiye.gov.tr bağlantınız gizli değil hatasının kesin çözümü için bilgisayarınıza “Mozilla Firefox” indirmeniz olacaktır. Bilmeyenleriniz için Firefox da Chrome gibi bir tarayıcı. Firefox ‘u indirin ve turkiye.gov.tr sitesine bu tarayıcıdan girin. Artık bağlantınız gizli değil hatasıyla karşılaşmayacaksınız.
mozilla firefox indir bağlantınız gizli değil hatası çözümü
mozilla firefox indir bağlantınız gizli değil hatası çözümü

 

1 YORUM

  1. Windows 7 kullanıyorum uzun süredir turkiyegovtr giremiyordum çok sağolun artık bağlantınız gizli değil hatası almıyorum 2. yöntem daha kolay

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin