Dünyanın İlk Karbon Fiber Motorcu Kotu: MOTOZIRH

0
21.507 görüntülenme

Motor sürücülerinin kazalara karşı önlemi için yapılan dünyanın ilk karbon fiber motorcu kotu bir Türk firmasının.

Karbon Fiber Motorcu Kotu

Ege Üniversitesi Teknopark’ta 2 sene önce Tubitak 1512 desteğiyle kurulmuş “Kaymaz Endüstrileri” firması yaptığı çalışmalarla başta AB ülkeleri olmak üzere ABD ‘den de talepler almaya başladı.

karbon fiber motorcu kotu 3
karbon fiber motorcu kotu 3

Dünyanın ilk ve tek karbon fiber motorcu kıyafetleri üretmek üzere yolculuğuna başlamış olan “Koray Kaymaz” yılların bilgi birikimi ve profesyonel kadrosuyla karbon fiber motorcu kotunu üreterek piyasada adını duyurmaya devam ediyor. Yapılan test ve analizler sonucunda patentli bir ürün olan karbon fiber motorcu kotu, Avrupa Birliği standartlarında üretiliyor.

motorcu kotu
motorcu kotu

 

karbon fiber motorcu kotu 2
karbon fiber motorcu kotu 2

Karbon fiber malzemesi aynı iplik numarasına göre çelikten tam on kat güçlü bir malzeme. Ayrıca aşınma mukavemeti olarak normal motorcu kotlarından tam yirmi kat daha dayanıklı. ArGe çalışmaları biten karbon fiber motorcu kotu bir çok profesyonel motorcunun gözdesi halinde sunduğu fiyat avantajıyla her kesim için bir ilgi odağı olmaya devam ediyor. MotoZırh ‘ın yaratıcısı Koray Kaymaz: ” Yola çıktığımız günden beri hızla yükselmeye devam ediyoruz bizim amacımız kazalardaki yaralanma oranlarını en aza indirerek insanlara verdiğimiz değeri göstermektir” dedi.

karbon fiber motorcu kotu 1
karbon fiber motorcu kotu 1

Şuan sadece karbon fiber motorcu kotu üreten firma gelecekte yine karbon fiberli motorcu kıyafetleri üretmeye devam edeceklerini bildirdi.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin