Kapat
Teknoloji Haberleri 943 görüntülenme 0

DDR5 RAM’lerin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Başlıktan da okuduğumuz gibi  ”DDR5” ramlerin çıkış tarihi belli oldu. Herkesin merakla beklediği o haber aşağıda!

Keyifli okumalar…

DDR5 RAM‘ler çok yakında hayatımıza girecek. DDR4 ramler‘ler ile kıyasladığımızda iki kat daha hızlı performans sunan DDR5 RAM‘ler donanım dünyasını değiştirecek.

DDR5 RAM’ler de Bizi Neler Bekliyor  ?

Bellek standartları firması olan JEDEC yaptığı açıklamada artık DDR5 teknolojisine geçmeye hazır olduklarını ve çok yakında yeni RAM’lerin özelliklerini duyuracaklarını bildirdi. Daha fazla güç verimliliği, iki kat daha hızlı performansı ve DDR4 yoğunluğunu ikiye katlayan mevcut neslin böylece önüne geçilmiş olacak.

DDR5 RAM‘ler ile birlikte ilk defa 128 GB GB modeller ile tanışacağız. Açıkçası bu kadar yüksek boyutlarda RAM’lere ihtiyaç duyulur mu orası aşikar. Şuanda oyunlar için minimum 8 maksimum 16 GB’lık modüller zaten işimizi görüyor. Yeni RAM modülleri ise 2018 yılında piyasada yerini almaya başlayacak.

 

Onun dışında DDR5 RAM‘leri daha çok sunucular ve üst düzey iş istasyonlarında kullanabiliriz. Ek olarak daha düşük modüllerini oyun bilgisayarlarına uygulayarak performans testleri ve DDR4 RAM‘ler ile karşılaştırmalarını sizlere yapacağız.

Bu arada ufak bir not düşelim: AMD DDR4 RAM modüllerine yeni geçmiş durumda. En merak ettiğimiz konu ise yeni RAM modüllerinin AMD platformuna göre yenilik getirip getirmeyeceği olacak.

Sonuç olarak DDR5 ramlerin bu yıl ( 2018 ) çıkıcak ve ilk olarak sunucularda ve üst seviye bilgisayarlarda karşımıza çıkacakları kesin gibi görünüyor. O yüzden beklemeye gerek yok çünkü bu DDR5 ramlerin fiyatları da uçuk olacak .

Bu yazılık da bu kadar diyelim umarım yararlı olmuştur, herkese iyi haftalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir