Kapat
Oyunlar 1.123 görüntülenme 0

Call Of Duty Modern Warfare Geri mi Dönüyor?

Hepimizin defalarca oynayıp bitirdiği halde sıkılmadan tekrar oynadığı, içinde hem duygusal hem aksiyon bulunduran efsane FPS oyunu Call Of Duty Modern Warfare geri dönebilir.

 

Call Of Duty, son çıkardığı oyunlarında bir başarı yakalayamamış, hayranlarına büyük hayal kırıklığı yaşatmıştı. Modern Warfare serisinin bitişinden bu yana süregelen düşüş halen devam ediyor. Oyun yeni şeyler eklense de kullanıcıların isteğini karşılayamıyor ve Call Of Duty diğer FPS oyunları karşısında eziliyor.

 

Tüm bu düşüş devam ederken bir süre önce Activision yeni bir hamle yaparak oyunun düşüşünü durdurmayı denedi. Çıkaracağı yeni oyunla Call Of Duty oyununu köklerine döndüren Activision, bu şekilde oyunu kurtarabileceğini düşünüyor. Call Of Duty World War II henüz geliştirilmeye devam ediliyor. Bu oyunla serinin kurtulabileceği kesin olmasa da oyun severlerin ilgisini toplamayı başarmıştı. Bu başarılı hamleye rağmen oyuncular halen Call of Duty’ye güvenemiyor. Oyunun tam sürümünün çıkışı ile ne olacağını göreceğiz.

 

Tüm bunlar olurken başka bir taraftan yeni haberler gelmeye devam ediyor. Oyunun ana yapımcısı olan Activision, her oyunu için dönüşümlü olarak farklı şirketleri kullanıyor. Bu şirketlerden biri olan Treyarch seneye çıkacak olan yeni Call Of Duty’nin geliştiricisi olacak. Treyarch bu iş için internet üzerinden iş ilanları yayınlayarak çalışacak insan arıyor.

 

Bu ilanlara baktığımızda ilginç bir noktayı fark ediyoruz. Bu ilanlar yeni oyunla ilgili bize ipucular veriyor. Özellikle ilanlardan bir tanesinde “Silahlar hakkında derin bir bilgiye sahip ve modern askeri teknoloji hakkında bilgili” yazması, bize bir sonraki oyunun modern dönemde geçeceğinin habercisi. Bu ilanı gören Call Of Duty hayranları, yeniden Modern Warfare benzeri bir oyun çıkabileceğini düşünerek şimdiden heyecanlanmaya başladı.

 

Call Of Duty son çıkarmaya hazırlandığı World War II oyununa kadar sürekli ileriye dönük bir oyun hazırlamıştı. Her çıkardığı yeni oyununda tarihte daha ileri giden oyun en son yüksek teknoloji bulunan yıllara kadar gitmişti. Ama bu oyunlar beğenilmemişti. Bu yüzden 2. Dünya savaşına dönen oyun yeniden modern yıllara dönecek gibi görünüyor. Oyunu yeniden yükseltebilecek mi, bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir