Kapat
barış arduç ve elçin sangunun başarı hikayeleri
Rastgele Yazılar 26.087 görüntülenme 0

Barış Arduç ve Elçin Sangu’nun Başarı Hikayeleri

İki muhteşem oyuncu Barış Arduç ve Elçin Sangu. Her ikisi de Türkiye de Kiralık Aşk dizisinde tanınmaya başladı ve git gide popülerliklerini arttırıyorlar. Bu iki sevilen oyuncuların başarı hikayelerini geçmişten günümüze olarak bir göz atalım.

Barış Arduç Başarı Hikayesi

1987 yılında İsviçrede doğmuş olup Aslen Arnavut kökenlidir. Lise son sınıfta ailesiyle birlikte İstanbul’a gelerek ortaöğrenimini burada tamamladı. Liseden mezun olunca Kayseri spor akademisini kazansa da okula adapte olamadığı için İstanbula geri döndü. Aktif olarak yüzme, dalgıçlık, futbol, basketbol, hentbol gibi spor dallarıyla uğraşmasıyla beraber Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna bağlı olarak Şile’de 8 yıl cankurtaranlık yapmıştır. Daha sonra hayatının dönüm noktası diyebileceğimiz bir olay oldu ve bir tiyatro sanatçısı olan Ayla Algan ile tanıştı. Ekol drama da oyunculuk eğitimi aldıktan sonra teatral eğitimini de ihmal etmemek için Sadri Alışık Tiyatrosu’nda teatral eğitimi aldı. İlk olarak 2011 yılında Küçük Hanımefendi,Dinle Sevgili gibi dizilerde oynamıştır.

Benim İçin Üzülme adlı dizide Ahmet Avcıoğlu karakterini canlandırarak adını Türkiye’ye duyurmuştur. Bu diziden sonra Bugünün Saraylısı adlı dizide de oynamıştır. Şimdilerde ise herkesin dilinde olan ve Star TV de oynanan dizi Kiralık Aşk ‘da Ömer İplikçi karakterini canlandırıyor. 2015 de Derimod firmasının yeni reklam yüzü olmuştur. Barış Arduç ‘un başarılarını diliyoruz.

Elçin Sangu Başarı Hikayesi

1985 yılında İzmir de dünyaya gelen Çerkes asıllı Elçin Sangu, Mersin Üniversitesi Opera bölümünde okumuştur. Daha sonra 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi‘ni burslu olarak kazanmıştır. Sahne Tozu Tiyatrosu‘nda oyunculuk eğitimi almasının ardından dizilerde oyuncu olarak görev almaya başlamıştır. İlk olarak Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı dizide 2011 yılında Jale karakteriyle tanınmaya başlamıştır. Ertesi sene yani 2012 yılında Aşk Kaç Beden Giyer adlı dizide Nehir karakterini oynamıştır. Şu zamanlarda ise Start TV ‘de pek çok konuşulan ,tartışılan Kiralık Aşk dizisinde başrol oyunculuğunu Defne ismiyle üstlenmektedir. Cypaparazzi Ödülleri ‘nde En iyi çıkış yapan oyuncu ödülünü kazanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir