Android ve iPhone İçin Youtube Müzikleri Nasıl Arka Planda Çalınır?

0
1.996 görüntülenme

Android ve iPhone ‘lar için youtube arka planda müzik çalma yöntemlerini sizlerle paylaşacağız. Artık Youtube videoları arka planda devam edebilecek.

iPhone’larda YouTube videoları arka planda nasıl çalınır?

Öncelikle iPhone telefonlarda kurulu gelen Safari tarayıcısı Youtube videolarını arka planda oynatmak için yeterli olmayacaktır. Bu yüzden ilk olarak “Dolphin” web tarayıcısını telefonunuza indirmeniz gerekiyor.

iphone youtube arka planda çalma
iphone youtube arka planda çalma

Safari harici bir tarayıcıdan Youtube ‘da oynatmak istediğiniz videoyu açın ve oynatın. Daha sonra en alttan yukarı doğru parmağınız kaydırarak ana ekran düğmesinin gelmesini sağlayın. (Görselimiz iPhoneX için Youtube arka planda oynatmayı belirtilmiştir.) Açılan pencerede oynatıcı sekmesinden açtığınız Youtube videosunu oynatmak için oynat tuşuna bastığınızda artık iPhone telefonunuzda başka işlerle uğraşırken Youtube müziklerini arka planda dinleyebileceksiniz.

Android Youtube Arka Planda Çalma

İlk yöntem: Eğer telefonunuz çoklu ekran özelliğini destekliyorsa bir yandan Youtube videosunu açıp bir yandan başka işlerinizle çoklu ekran modunda uğraşabilirsiniz. Çoklu ekran modunu LgV30, Galaxy Note 8 gibi çok az Android cihaz destekliyor.

İkinci yöntem: Android için Youtube Arka Planda çalmak için  “Chrome” tarayıcısını kullanmanız gerekiyor. Chrome ‘dan arka planda dinlemek istediğiniz videoyu Youtube ‘da açın. Chrome sizi Youtube ‘un mobil versiyonunu gösterecektir.

android için youtube arka planda müzik oynatma
android için youtube arka planda müzik oynatma

Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın ve böylece “Youtube Masaüstü sitesi iste”seçeneğine tıklayın. Böylece Youtube’un masaüstü versiyonu geliyor artık videoyu oynat dedikten sonra Chrome ‘dan çıksanız dahi kontrol panelinde bulunan oynat seçeneğinde Android ‘de Youtube arka planda müzik dinleme keyfine sizde varacaksınız.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin