2018 Yılında Piyasaya Sürülecek Oyunlar

1
8.493 görüntülenme

2018 Yılında piyasaya sürülecek oyunlar konusuna geçmeden önce şöyle bir bakalım oyun sektörüne, 21. yy dünyasının şifresi olan “sanal gerçeklik” kavramının birey yaşantısında en sık rastlanıldığı alanın bilgisayar ve konsol oyunları olduğu ifadesi şüphesiz yanlış bir ifade olmayacaktır. Özellikle 2015 yılından itibaren bilgisayar oyunlarının grafiklerinde ve tasarımlarında yapılan iyileştirmeler kullanıcılara heyecanlı tecrübeler ve eşsiz zamanlar yaşatmıştır.

“Bu doğrultuda çalışmalarına devam eden yazılımcılar ve tasarımcıların 2015 yılında attığı temelleri sağlam bir şekilde geliştirmesi neticesinde 2017 yılı oyunseverler için deyim yerindeyse altın yıl haline geldi.”

Ve 2017’ de piyasaya sürülen Prey, Fifa 18, Resident Evil 7 ve Horizon Zero Dawn gibi birçok oyunda 2015 yılından itibaren sistematik olarak devam ettirilen çalışmaların devrimsel nitelikteki neticeleri görüldü.

PREY’ in introsundan bir kare

2017 yılının video oyun sektöründe kusursuz geçmesi hiç şüphesiz oyunseverlerin 2018 yılında piyasaya sürülecek oyunlar noktasında beklentilerini ve merak duygularını büyük ölçüde arttıran bir durum oldu.

Oyunseverlerin beklentilerini arttıran ve 2018 yılında piyasaya sürülmesi öngörülen iki oyunu şu şekilde detaylandırmak mümkündür:

Days Gone: Zombi temalı oyunlara bir yenisini daha ekleyecek olan Days Gone, oyundaki temel karakter olan Deacon’ ın yaşam mücadelesini anlatıyor. Oyun tamamen zombi-insan savaşı şeklinde geçmemekle birlikte kısım kısım Hitman’ dan hatırlanabileceği gibi gizlilik esaslı olarak ilerliyor. Day Z, The Lost Of Us ve Dead Island oyunları ile kıyaslandığında Days Gone’ ın zombi oyunları kategorisinde bir adım önde olacağı tahmin ediliyor.

Far Cry 5: Far Cry’ ın 23 Mart 2004’ de Ubisoft tarafından piyasaya sürülmesinden yaklaşık olarak 14 yıl sonra serinin 5. oyunu 27 Mart’ ta oyunseverlerin beğenisine sunulacak. İlk 4 oyun boyunca birçok farklı mekanın işlendiği Far Cry’ ın 5. oyununda mekan olarak klasik bir Amerikan kabası seçilmiş durumda. Far Cry 5’ i serinin diğer oyunlarından ayıran ve belki de seride devrim yapabilecek nokta; kullanıcının oyun içerisinde kendi karakterini yaratabiliyor olması.

FarCry 5 Oyununa ait ilk fotoğraflar.

“Karakter geliştirme oyunlarının sürükleyici özelliklerinin ön planda olduğu göz önünde bulundurulduğunda Far Cry’ ın 2018 yılında oyunseverlerin gözdesi olması muhtemel bir durum olarak karşımıza çıkıyor.”

Tüm bunlara ek olarak serinin 5. oyununda kayıt özelliğinin getirilip getirilmediği de ayrı bir merak konusu.

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
İsminizi Girin